Ապրիլի 7-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հեղինակների առաջարկությամբ մինչեւ երկու ամիս ժամկետով հետաձգվեց ԱԺ պատգամավորներ Սերգեյ Բագրատյանի եւ Տիգրան Ուրիխանյանի հեղինակած ««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը:
ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սուրեն Գրիգորյանի եւ Արուսյակ Ջուլհակյանի հեղինակած ««Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագծի քննարկումը եւս հեղինակների առաջարկով հետաձգվեց մինչեւ երկու ամսով:
ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ նախատեսող օրենքների նախագծերի փաթեթը, որը հեղինակել էր ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը, հետաձգվեց նույն ժամկետով:
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության միգրացիոն ծառայության պետ Արմեն Ղազարյանի առաջարկով Կառավարության հեղինակած ««Փախստականների եւ ապաստանի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը հետաձգվեց կրկին մինչեւ երկու ամսով: Արմեն Ղազարյանը տեղեկացրեց, որ առաջին ընթերցումից հետո փաթեթը լրամշակվել է, սակայն դեռ կա փոփոխություններ կատարելու անհրաժեշտություն:
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի առաջարկով հանվեց շրջանառությունից:  Պատգամավորը նշեց, որ առաջարկվող փոփոխությունը ժամանակավրեպ է:
Մինչեւ երկու ամիս ժամկետով հետաձգվեց նաեւ պատգամավորներ Արթուր Դավթյանի, Վլադիմիր Վարդանյանի եւ Աննա Կարապետյանի հեղինակած ««ՀՀ դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» եւ ««Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մաuին» օրենսդրական փաթեթի քննարկումը:

7 апреля на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам по предложению авторов С.Багратяна и Т.Уриханяна отложено сроком  до двух месяцев обсуждение законопроекта о внесении дополнения в конституционный закон «Регламент Национального Собрания».
Обсуждение законопроекта о внесении поправок в закон РА «О государственной регистрации прав собственности», предложенного депутатами НС С.Григоряном и А.Джулакян, также отсрочено до двух месяцев по инициативе авторов.
На тот же срок отложен пакет законопроектов, предусматривающий изменения и дополнения в Уголовный кодекс РА, автором которого является депутат А.Бабаджанян.
По предложению начальника Миграционной службы Министерства территориального управления и инфраструктур РА А.Казаряна обсуждение во втором чтении предложенного правительством законодательного пакета о внесении изменений и дополнений в закон РА «О беженцах и убежище»   отложено на срок до двух месяцев. А.Казарян сообщил, что после первого чтения пакет доработан, однако есть необходимость внесения поправок.
Законопроект о внесении дополнения в конституционный закон «Регламент Национального Собрания» был изъят из обращения по предложению С.Багратяна. Депутат отметил, что предлагаемое изменение преждевременно.