Ապրիլի 7-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հեղինակների առաջարկությամբ մինչեւ երկու ամիս ժամկետով հետաձգվեց ԱԺ պատգամավորներ Սերգեյ Բագրատյանի եւ Տիգրան Ուրիխանյանի հեղինակած ««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը:
ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սուրեն Գրիգորյանի եւ Արուսյակ Ջուլհակյանի հեղինակած ««Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագծի քննարկումը եւս հեղինակների առաջարկով հետաձգվեց մինչեւ երկու ամսով:
ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ նախատեսող օրենքների նախագծերի փաթեթը, որը հեղինակել էր ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը, հետաձգվեց նույն ժամկետով:
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության միգրացիոն ծառայության պետ Արմեն Ղազարյանի առաջարկով Կառավարության հեղինակած ««Փախստականների եւ ապաստանի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը հետաձգվեց կրկին մինչեւ երկու ամսով: Արմեն Ղազարյանը տեղեկացրեց, որ առաջին ընթերցումից հետո փաթեթը լրամշակվել է, սակայն դեռ կա փոփոխություններ կատարելու անհրաժեշտություն:
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի առաջարկով հանվեց շրջանառությունից:  Պատգամավորը նշեց, որ առաջարկվող փոփոխությունը ժամանակավրեպ է:
Մինչեւ երկու ամիս ժամկետով հետաձգվեց նաեւ պատգամավորներ Արթուր Դավթյանի, Վլադիմիր Վարդանյանի եւ Աննա Կարապետյանի հեղինակած ««ՀՀ դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» եւ ««Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մաuին» օրենսդրական փաթեթի քննարկումը:

At April 7 sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs, the debate of the draft law on Making Addendum to the Constitutional Law the NA Rules of Procedure authored by the NA Deputies Sergey Bagratyan and Tigran Urikhanyan was postponed by the authors’ proposals up to two months.
The debate of the bill on Amending the RA Law on State Registration of Rights to Property authored by the NA Deputies Suren Grigoryan and Arusyak Julhakyan was postponed also by the authors’ proposals up to two months.
The package of the draft laws on Making Amendments and Addenda to the RA Criminal Code which authored the NA Deputy Arman Babajanyan was postponed for the same period.
The debate of the legislative package in the second reading on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Refugees and Asylum authored by the Government was postponed again up to two months by the recommendation of the Head of Migration Service of the RA Ministry of Territorial Administration and Infrastructure Armen Ghazaryan. He has informed that the package has been revised after the first reading, however, still there is a need to make amendments.
The draft law on Making Addendum to the Constitutional Law on the NA Rules of Procedure was removed from the circulation by the recommendation of the deputy Sergey Bagratyan. The deputy has stated that the proposed amendment is out of date.